Danuta Łukasińska – ekspert w edukacji ekologicznej, edukatorka, trenerka, ekoinspiratorka, założycielka Fundacji Ekopotencjał, nominowanej jako EKOinspiracja2018 w dziedzinie Edukacja, tworzy własną markę mebli i dekoracji inspirowanych naturą i upcyklingiem, wykorzystując do tego różnego rodzaju odpady, np. bębny pralki.

Prowadzę warsztaty ekologiczne, warsztaty zero waste, warsztaty z upcyklingu. Łącząc teorię, praktykę i zabawę przemycam wiedzę o ekologii i proekologiczne nastawienie do świata. Prowadzę także wykłady, prelekcje motywacyjne dla dorosłych, podczas których zachęcam
do zmiany swoich codziennych nawyków na te bardziej przyjazne środowisku. Wspólnie z partnerami projektu ERASMUS + GO BE ECO projektuję aplikację ułatwiającą dorosłym zmianę codziennych nawyków na te przyjazne środowisku. Pomagam wdrażać proekologiczne rozwiązania w domach i przedsiębiorstwach, pokazując jak wiele korzyści mogą nam przynieść. Zachęcam do bycia EKOEFEKTYWNYM zarówno w pracy, jak i w domu.

Wskazuję młodym ludziom jak duży potencjał mają ekoinnowacje zarówno dla naszej gospodarki i naszej Planety, promując przy tym proekologiczną ścieżkę rozwoju zawodowego w kierunku nowych technologii wykorzystywanych w ochronie środowiska. Wierzę, że świat pieniędzy, zysku i ekologii można ze sobą pogodzić. Wystarczy, że skierujemy rozwój gospodarczy na odpowiednie tory i wykorzystamy potencjał, który tkwi w środowisku naturalnym, działając odpowiedzialnie i szanując jego zasoby. Jestem propagatorką gospodarki obiegu zamkniętego. Dążę do tego, aby odpady postrzegane były jako zasoby, surowce, które mają potencjał i można ponownie wprowadzić je do obiegu, a nie jak zbędny balast i problem dla środowiska.